حاشیه رویدادهای خبری

نقدی بر تصمیم گیری مدیران اقتصادی از نگاه یک خبرنگار
 
استقبال ویژه صنعتگران از آغاز مرحله دوم هدفمندی یارانه ها
ساعت ٦:٥٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳٠ بهمن ۱۳٩٠ : توسط : کامران نرجه

امروز نشست هم اندیشی گام دوم هدفمندی یارانه ها بین دولت و فعالان صنعتی بخش خصوصی در تهران برگزار شد .

دکتر سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی و سخنگوی اقتصادی دولت در این همایش که از سوی خانه صنعت و معدن برپا شده بود قصد داشت از اجرای مرحله نخست هدفمندی یارانه ها در یک سال گذشته دفاع کند و حمایت شرکت کنندگان در این همایش را از شروع گام بعدی قانون هدفمندی یارانه ها جلب کند ولی برخلاف انتظار وی با انتقاد بسیار تند و اعتراض صریح تولیدکنندگان روبرو شد .

اعتراض صنعتگران نسبت به نواقص اجرای مرحله نخست هدفمندی یارانه ها بقدری شدید و گسترده بود که وزیر اقتصاد را مجبور کرد سخنرانی خود را قطع کند و به سئوالات تولیدکنندگان پاسخ گوید .

اعتراضات در خلال جلسه به حدی رسید که وزیر اقتصاد به صراحت گفت : اگر حتی لنگه کفش هم بسوی من پرتاب کنید بازهم به جلسه شما خواهم آمد و از هدفمندی یارانه ها دفاع خواهم کرد .

در مواردی حتی بیم اخلال در نظم جلسه و برهم خوردن آن می رفت که صد البته با ریش سفیدی برخی از صنعتگران قائله ختم به خیر شد . با این حال نه وزیر اقتصاد موفق شد حمایت صنعتگران را نسبت به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها جلب کند و نه تولیدکنندگان توانستند وزیر اقتصاد را متقاعد سازند که در شرایط حاضر  ورود به مرحله دوم هدفمندی یارانه ها برای حیات صنایع کشور بسیار خطرناک است