حاشیه رویدادهای خبری

نقدی بر تصمیم گیری مدیران اقتصادی از نگاه یک خبرنگار
 
مدیرانی که از پاسخ به افکار عمومی طفره می روند
ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩٠ : توسط : کامران نرجه

هرچقدر سعی کردم دست از سر مشکلات اداری وزارت راه و ترابری که اخیر به وزارت راه و شهرسازی تغییر نام داده است  دست بردارم .... نشد که نشد

افتضاحی که اخیر در قضیه اختلاس 3000 میلیارد تومانی سیستم بانکی پدید آمده است خبرنگار خبرگزاری مهر را بر آن داشته تا از وزیر راه و شهرسازی در مورد واگذاری یک شرکت بزرگ دولتی به گروه اختلاس کننده سئوال کند .  چندان عجیب نیست که پاسخ وزیر راه و شهرسازی به چنین سئوالی مبهم و نامفهوم باشد .

وزیر راه و شهرسازی  دیروز در پاسخ به پرسشی مبنی بر چرایی واگذاری برخی پروژه‌ها ریلی و جاده‌ای به گروه امیر منصور آریا ( متهم به اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی)، پاسخ مبهمی در این باره ارائه کرد.

علی نیکزاد در گفتگو با مهر در پاسخ به پرسشی مبنی اینکه وزارت راه و شهرسازی چرا تا کنون چندین پروژه را به گروه امیر منصور آریا واگذار کرده است، گفت: اصلا چنین چیزی نیست.

وی با بیان اینکه هر کسی که در کشور بخواهد می تواند در اجرای پروژه های عمرانی با ما مشارکت داشته باشد، گفت: در حال حاضر هم اگر کسی بخواهد در ساخت پروژه هایی مثل اتوبان تهران - شمال و یا سایر اتوبانها و همچنین ساخت پروژه هایی مانند ساخت فرودگاه ها و بنادر کشور با ما مشارکت کند از آن استقبال خواهیم کرد، زیرا کشور باید به این شکل ساخته شود.

وزیر مسکن و شهرسازی تصریح کرد: اینکه این فرد یا گروه که در اجرای پروژه های عمرانی با وزارت راه و شهرسازی مشارکت می کنند، چه کسانی هستند و یا به چه جریانی وابسته هستند، یک بحث دیگری است و ممکن است هر کسی یک قضاوتی نسبت به این افراد داشته باشد.