حاشیه رویدادهای خبری

نقدی بر تصمیم گیری مدیران اقتصادی از نگاه یک خبرنگار
 
موفقیتی چشمگیر برای مدیریت دکتر بهبهانی در وزارت راه و ترابری
ساعت ۸:٢٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٧ : توسط : کامران نرجه

کمتر از دوهفته پس از افتتاح  طرح تعریض و بهسازی جاده دیزین – گچسر و تبلیغات گسترده وزارت راه و ترابری مبنی بر ایمن بودن این جاده برای تردد خودروهایی که از شمال شرق تهران قصد دستیابی به جاده چالوس را دارند ، وزیر راه و ترابری که خود در مراسم افتتاح این جاده شرکت کرده و جلوی دوربین صدا و سیما از ابتکار وزارتخانه تحت امرش درکاهش بار ترافیک جاده چالوس با بهره برداری از این طرح سخن رانده بود ، اعتراف کرد با بارش اولین برف جاده مذکور را خواهیم بست !

رئیس پلیس راه کشور نیز دو روز پس از افتتاح این جاده به اصلاح امن !!! اعلام کرد که تردد از این محور به دلیل عرض باریک آن و وجود شیب های بسیار تند و خطرناک و همچنین نبود حفاظ های جانبی طولانی ، برای کلیه خودروها خطرناک و نا امن است.

طرح تعریض جاده دیزین - گچسر اول آبان ماه در مراسم ویژه ای با حضور دکتر حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری به بهره برداری رسید و دیروز ( ۱۴ آبان ماه ) همین مقام ارشد دولتی اعلام کرد که به محض بارش نخستین برف این جاده بسته خواهد شد .

وزیر راه و ترابری اعتراف کرد که این جاده تنها برای تردد خودرو با سرعتی حدود۳۰ کیلومتر در ساعت ساخته شده است و برای سرعت بالاتر خطرناک است.

برای این حقیر بی سواد جای این سئوال باقیست که در کشور ما سالانه چند طرح عمرانی با این میزان دقت در رعایت استاندارهای کیفی و ایمنی احداث می شود !!!

نوشته : کامران نرجه ( خبرنگار روزنامه اطلاعات )