حاشیه رویدادهای خبری

نقدی بر تصمیم گیری مدیران اقتصادی از نگاه یک خبرنگار
 
نوشدارو بعد از مرگ سهراب !
ساعت ٧:٥٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳۱ فروردین ۱۳٩٠ : توسط : کامران نرجه

بهای انواع سکه که تحت تاثیر افزایش قیمت طلا در بازار جهانی از 14 روز قبل صعود خود را در بازار داخلی آغاز کرده است، با ورود سرمایه‌گذاران غیر حرفه‌ای و دلالان منفعت‌طلب، شتاب فزاینده‌ای گرفته و همین امر باعث شده تا بهای خرید و فروش سکه بالاتر از ارزش واقعی آن باشد.

دیروز بهای یک قطعه سکه بهار آزادی در تهران به 451 هزار تومان رسید درحالی که ارزش واقعی آن بیشتر از 406 هزار تومان نبود. از سوی دیگر برخی آمارهای غیر رسمی حکایت از آن دارد که ظرف دو هفته اخیر بین 1000 تا 3000 میلیارد تومان از نقدینگی جامعه جذب فعالیت‌های دلالی در بازار سکه شده که نتیجه آن تضعیف بیش از پیش کار و تولید در اقتصاد ملی است.

رئیس کل بانک مرکزی که در هفته های اخیر چشم خود را به تحولات ناگوار بازار بسته  و برای تعدیل قیمتها ، فقط به حراج محدود سکه طلا در ساعات ناچیزی از روز ( آن هم فقط در یک شعبه بانک )  بسنده کرده بود ، دیروز پس از سفر ۶ روزه خود به آمریکا اعلام کرد : سکه طلا از روز شنبه بصورت گسترده در ٣٠٠ شعبه بانک در سراسر کشور توزیع می شود .

نوشداروی جناب آقای دکتر بهمنی زمانی به سهراب بازار می رسد که دلالان میلیارد ها تومان سود از محل تشکیل حباب ۴۵ هزارتومانی در قیمت سکه به جیب زده اند .