حاشیه رویدادهای خبری

نقدی بر تصمیم گیری مدیران اقتصادی از نگاه یک خبرنگار
 
.... و باز هم تاخیر مجدد در راه اندازی آزادراه تهران - پردیس
ساعت ۱۱:۳۱ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۱ تیر ۱۳۸٩ : توسط : کامران نرجه

خدا آن کسی که به وزارت راه پیشنهاد ساخت  آزاد راه تهران - پردیس را داد ، سوسک کند . این وزارتخانه هرچه از دست منتقدان خود می کشد ، بخاطر همین آزادراه تهران- پردیس است .

آزاد راه ٢٢ کیلومتری که از سالها پیش تا کنون قرار است راه اندازی شود ولی هر دفعه که وزیر محترم راه و ترابری در مقابل خبرنگاران وعده بازگشایی آن را می دهد ، یک حادثه ناگهانی یا یک اتفاق پیش پا افتاده مهندسی  و یا یک اختلاف محاسبه در طراحی اولیه سبب ریزش تونل یا دیوارهای جانبی این آزادراه می شود .

این دفعه نیز برای پنجمین مرتبه وعده راه اندازی این آزاد راه که قرار بود در اوایل تابستان امسال باشد ، تحقق نیافت و به تاخیر افتاد .

معاون ساخت و توسعه آزادراههای کشور دیروز دلیل تاخیر در بهره برداری مجدد از آزادراه تهران - پردیس را "وجود معارضین نظامی" اعلام کرد.

مسعود رهنما در گفتگو با خبرگزاری مهر در خصوص علت تاخیر در بهره برداری مجدد از آزاد راه تهران - پردیس گفت: این آزاد راه 2 معارض داشت که در حال حاضر یکی از آنها برطرف شده اما معارض دیگر که از نیروهای مسلح (یکی از پادگانهای ارتش) است علی رغم تفاهم نامه امضا شده، هنوز تملک اراضی(مناطق) مورد نیاز برای ساخت آزاد راه را انتقال نداده است.

وی با بیان اینکه این ارگان علت تاخیر در انتقال زمین برای تکمیل آزادراه را مستلزم انجام تشریفات و مقدمات اداری داخلی خود عنوان می کند، اظهار داشت: تا زمانی که این قسمت تحویل نشده و پل آن ساخته نشود عملا امکان بهره برداری از آزاد راه وجود نخواهد داشت.

خوانندگان علاقمند دنبال کردن این داستان، نگران نباشند زیرا ادامه این سریال را تا سالها در همین وبلاگ مطالعه خواهند کرد .