حاشیه رویدادهای خبری

نقدی بر تصمیم گیری مدیران اقتصادی از نگاه یک خبرنگار
 
وزیر راه و ترابری کلک دست خودش داد
ساعت ٥:۳۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۸٩ : توسط : کامران نرجه

 پس از حدود ٢ ماه چانه زنی مسئولان دولت با نمایندگان مجلس بالاخره امروز نماینده  مردم ساری از تقدیم طرح استیضاح وزیر راه به هیئت رئیسه مجلس خبر داد.

علی اصغر یوسف نژاد با بیان اینکه طراحان طرح استیضاح وزیر راه پس از پایان جمع آوری امضا  طرح مذکور را در جلسه علنی روز چهارشنبه تقدیم هیات رئیسه مجلس کردند، گفت: این طرح قاعدتا باید امروز اعلام وصول شود در غیر این صورت در جلسه آتی مجلس اعلام وصول خواهد شد.

 

وی از محمدرضا خباز نماینده کاشمر، حسن کامران نماینده اصفهان و مرعشی نماینده رودبار به عنوان امضا کنندگان این طرح استیضاح یاد کرد.

 

البته هیات رئیسه مجلس در موارد مشابه تقدیم طرح های استیضاح وزیران کابینه برای مدتی این طرح ها را مسکوت باقی می گذارد تا فرصت برای رایزنی و توافق رسیدن نمایندگان دولت و مجلس فراهم شود ، بنابراین امکان دارد سرنوشت این طرح نیز مانند طرح های استیضاح دیگر باشد.

 مصطفی کواکبیان  نماینده مردم سمنان  نیز اعلام کرد : طرح استیضاح هشت محور دارد،  تغییرات غیرضروری و غیرکارشناسانه‌ مدیران وزارتخانه‌ها، حوادث متعدد جاده‌ای، ریلی و هوایی، وعده‌های غیرعملی و توخالی بدون پشتوانه‌ قانونی، تخلفات مکرر از وعده‌های قبلی داده شده، بی‌اعتنایی به مطالبات و خواسته‌های مردمی نمایندگان مجلس که به صورت مکرر هم اتفاق افتاده است از جمله محورهای این استیضاح می‌باشد.

کواکبیان تبلیغات پروژه‌های انجام نشده و نیمه‌کاره به صورت مکرر، هزینه‌های فراوان برای تبلیغ موارد شخصی و نمایشی در کشور و برخی تخلفات از موارد قانونی مصرح در شرح وظایف وزارتخانه‌ها را سه محور دیگر این استیضاح برشمرد 

 

نوشته : کامران نرجه