حاشیه رویدادهای خبری

نقدی بر تصمیم گیری مدیران اقتصادی از نگاه یک خبرنگار
 
فشار به مجلس در زمینه تصویب لایحه طرح تحول اقتصادی
ساعت ٤:٢٩ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٩ فروردین ۱۳۸۸ : توسط : کامران نرجه

پس از آنکه در واپسین روزهای سال قبل سردار محمد رویانیان رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که مجلس شورای اسلامی در تصویب قانون بودجه ٨٨ دست دولت را برای تامین سوخت ١٠٠ لیتری ماهانه خودرو ها بسته و در تداوم این روند سهمیه سوخت خودروها به کمتر از ۵٠ لیتر در ماه کاهش می یابد و  عملا مردم را در مطالبه سهمیه سوخت خود مقابل مجلس قرار داد ، این بار وزیر بازرگانی نیز طی یک  گفتگوی خبری مردم را برای مطالبه تصویب طرح هدفمند کردن یارانه ها روبروی مجلس شورای اسلامی گذاشت .

دکتر مسعود میرکاظمی در نخستین گفتگوی خبری خود با خبرنگاران در سال جدید که صبح امروز در ساختمان وزارت بازرگانی برگزار شد اعلام کرد که در صورت عدم تصویب طرح هدفمند کردن یارانه ها در مجلس شورای اسلامی ، یارانه های در اختیار دولت کفاف تامین و خرید کالاهای اساسی را نمی دهد .

 این گفته به آن معناست که مردم به دلیل نگرانی از عدم تامین کالاهای اساسی با قیمت های یارانه ای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی  درخواست کنند تا هرچه سریع تر به لایحه دولت در مورد تحول اقتصادی رای مثبت دهند.

وزیر بازرگانی گفت که مجلس شورای اسلامی در بررسی بودجه سال ٨٨ فقط با تخصیص ۴٣٠٠ میلیارد تومان یارانه به کالاهای اساسی موافقت کرده که فقط برای تامین آرد یارانه ای نانوایی ها کفایت می کند.