حاشیه رویدادهای خبری

نقدی بر تصمیم گیری مدیران اقتصادی از نگاه یک خبرنگار
 
دلیل منطقی برای مخالفت با تعطیلی نمایشگاه بین المللی تهران !!
ساعت ۳:٠٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٧ آذر ۱۳۸٧ : توسط : کامران نرجه

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی با انتقاد از برخوردهای اخیر مسوولان راهنمایی و رانندگی در زمینه جلوگیری از  برگزاری نمایشگاه‌ها گفت :عملکرد غیر مسوولانه و فراقانونی در مسدود کردن درهای ورودی و خروجی نمایشگاه در واقع به نوعی کمک به عملیاتی شدن توطئه‌های تحریمی علیه کشورمان است!!!!

 دلیل منطقی جناب آقای دکتر حسینی ، من و یکی دوتا خبرنگار بی منطق دیگر را به یاد این ضرب المثل انداخت که : آقای گودرزی چه ربطی به آقای شقایقی دارد ؟!

دکتر سید جلال حسینی  فراتر از این توهم توطئه دشمنان داخلی ، در ادامه  فرمایشات منطقی خود برای توجیه تداوم فعالیت نمایشگاههای بین المللی تهران  گفت : راهنمایی ‌ورانندگی به فکر حل ترافیک باشد نه در فکر تعطیل ‌کردن نمایشگاه !

این درحالیست که راهنمایی و رانندگی دقیقا به منظور کمک به روان سازی ترافیک شمال تهران و به استناد مصوبه قانونی وزارت کشور طرح تعطیلی نمایشگاه بین المللی را ارائه داده است.

نوشته : کامران نرجه ( خبرنگار روزنامه اطلاعات )


 
ماجرای لر بازی وزیر راه و ترابری
ساعت ۱:۳۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٢ آذر ۱۳۸٧ : توسط : کامران نرجه

 

نه اینکه فکر کنید وزیر راه و ترابری را سوژه کرده ام و هر روز یکی از سخنان او  را دستمایه حاشیه خبر قرار می دهم ، بلکه فقط به جهت اطلاع رسانی از تدابیر مدیریتی ایشان در حوزه حمل و نقل کشور است که می خواهم موضوع این حاشیه را نیز به صحبت های اخیر دکتر حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری اختصاص دهم .

دکتر حمید بهبهانی امروز در همایش چشم‌انداز صنعت هواپیمایی  با ذکر مثالی از فرهنگ زندگی زناشویی در ایران  گفت : همانطور که وقتی یک زن در خانواده قدر ناشناسی می کند ، به همسرش توصیه می کنند که روی او هوو بگیر ، باید برای شرکت‌های هواپیماسازی که از محل تحریم اقتصادی ایران جار و جنجال به راه می‌اندازند تا تولیدات خود را گرانتر به ما بفروشند  نیز هووتراشی کنیم .
وزیر راه ادامه داد: پافشاری برخرید هواپیماهای غربی و عدم توجه به هواپیماهای روسی و اوکراینی سرعت نوسازی ناوگان را کاهش داده است.‏
البته این به آن معنا نیست که هواپیمایی بخریم که مردم با آیت‌الکرسی و ظرف آب و قرآن  سوار آن شوند.‏
بهبهانی افزود:  آنقدر از هواپیمای ایران 140 بدگویی کرده اند که من فکر کردم این هواپیما یک گاری است  ولی  در ماههای اخیر  20 پرواز با هواپیمای ایران 140 انجام دادم و خدا را شاهد می‌گیرم که کیفیت‌پروازی این هواپیما به مراتب بهتر از هواپیماهای فوکر است.

وزیر راه و ترابری با اشاره به متن سخنرانی که در دست داشت گفت : چه فایده دارد از روی متنی سخنرانی کنم که  نه شما مستمعین بفهمید چه گفتم و نه من بفهمم که چه خواندم، من لرم و همینطور لری با شما صحبت کنم بهتر است.